O produkcie
Katalog opiera się na danych dostarczonych przez TecDoc’a, który udostępnia bazę wielu milionów części, parametrów, numerów OE czy zastosowania w pojazdach. Użytkownik widzi również drzewa pojazdów, silników i grup części w nich zastosowanych oraz drzewo grup części uniwersalnych. Po dostosowaniu wyszukiwania w drzewach do obecnych wymagań rynkowych, można sprawnie wyszukiwać części. Katalog posiada również szeroką bazę części własnych, niewystępujących w bazie TecDoc, która została opracowana przez dział Danych Katalogowych.
Drzewa grup i pojazdów TecDoc’a nie są jedynymi sposobami wyszukiwania części. Dużo większą precyzję doboru produktów gwarantuje zintegrowane narzędzie, które pozwala rozkodować nr VIN pojazdu. Dzięki temu użytkownik otrzymuje informacje, schematy i numery OE części zastosowanych w konkretnym pojeździe, co umożliwia ich dobór z niemal 100% trafnością.
Kolejnym rozwiązaniem, ułatwiającym pracę użytkownikowi, jest funkcja wyszukiwania części do samochodu osobowego za pomocą schematów dostarczonych przez Temot International. W przypadku zbyt małej ilości informacji o pojeździe, użytkownik może skorzystać z danych dostarczonych przez firmę HaynesPro - zaczynając od kodów usterek, przez dane techniczne i schematy, po obsługę techniczną. Dane te pozwalają również na tworzenie wycen z kosztem i czasem naprawy.
W celu znalezienia części uniwersalnych użytkownik może przeszukać całą ofertą lub skorzystać z zakładki wykorzystującej drzewo TecDoc. Dla asortymentu olejowego oraz opon zostały stworzone niezależne wyszukiwarki i rozwiązania, które pozwalają uzyskać wyniki szybko i skutecznie.
Systemy sprzedażowe
Nasze rozwiązanie zapewnia integrację z wieloma systemami sprzedażowo-magazynowymi. Dzięki temu użytkownicy mogą przedstawiać w katalogu również własną ofertę. Takie połączenie umożliwia również przekazanie klientom skastomizowanego katalogu.
Technologie
- C#
- Angular 2+
- Typescript
- .NET Core
- Entity Framework Core
- MSSQL
- Docker
- Elasticsearch
- Kibana
Prace badawczo-rozwojowe
Od samego powstania projektu prowadzimy prace badawczo-rozwojowe, które są stale rozszerzane. Analiza technologiczna oraz badania z zakresu User Experience Design ukierunkowują rozwój katalogu w zakresie technologicznym, procesowym i funkcjonalnym. Wszystkie prace programistyczne poprzedzone są opracowaniem dokładniej dokumentacji oraz realizacją projektów UI wraz z wymaganymi badaniami UX. Dzięki temu końcowy produkt jest w stanie sprostać potrzebom dynamicznie zmieniającego się rynku i rosnącym wymaganiom użytkowników. Stałe wyzwanie stanowi tworzenie innowacyjnych funkcjonalności w najnowszych technologiach oraz przechodzenie na nowocześniejsze rozwiązania, co wiąże się z integracją z istniejącym systemem i środowiskiem biznesowym.
Wyszukiwanie w katalogu działa w oparciu o bazę danych z milionami części. Proces ich doboru staje się coraz bardziej skomplikowany. Z kolei użytkownicy oczekują coraz prostszych i szybszych narzędzi, które ułatwiałyby pracę. Dlatego bezustannie śledzimy trendy i dostosowujemy katalog do pojawiających się, nowych potrzeb.
Wszystkie prace nad katalogiem prowadzone są według schematu ustalonego na podstawie analizy potrzeb i wymagań. Po analizie biznesowej, następuje przekrojowe opracowanie User Experience Design oraz analiza technologii. Każda iteracja projektu podlega testom i procesom optymalizacji przed wprowadzeniem na rynek.